עצרת התעוררות לזכרו של מרן ראש הישיבה הגר”ג אדלשטיין זצוק”ל ● גלריה

כנס התעוררות נערך במלאות השבעה להסתלקותו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול ר’ גרשון אדלשטיין זצקו”ל, בקהילת ‘אהבת תורה’ בעיר. במעמד ספדו גדולי הרבנים שליט”א: הרה”ג ר’ חזקיהו יוסף משקובסקי שליט”א, הגאון הצדיק ר’ שמעון גלאי שליט”א, הרה”ג שמואל דוד רייסנר שליט”א,  הרה”ג דוד ברנד שליט”א.

הרבנים שליט”א נשאו דברי חיזוק בקול נהי בכי ומפסד, שהקהל חש את האובדן הגדול בעולם היהודי שהותיר גדול הדור. “גדול הדור שהיה כל כול חטיבה אחת של תורה בעיטוף של מידות טובות ונעלות במשך מאה שנים, שהיה התורה עצמו כל ימי חייו בשיעוריו ובמידותיו הגדולות בפני כל באי שער עירו, וכעת איננו” ספדו הרבנים שליט”א, ” אם על כל תלמיד חכם שמת אמרו בגמרא אין אנו מוצאים תמורתו, הרי שאת החלל העצום שנפער כעת, עם פטירתו של רב האי גאון, עניו וצדיק, לא נוכל לעולם למלאות” נאמר שם.

לאתר הקהילות בחריש 634 נודע כי במלואת השלושים לפטירת מרן ראש הישיבה, יתקיים בעיר עצרת התעוררות גדולה בהשתתפות כלל הקהילות בעיר.

 

צילום: יצחק טובולסקי

 

 

 

מרחבי האתר
חדשות חריש

ועדת הביטחון התכנסה לדון במספר נושאים הקשורים לביטחון העיר ● תיעוד

על רקע האירועים הביטחונים בעיר ושמיעת ירי מכיוון הכפרים, התכנסה היום בחריש וועדת ביטחון על מנת לדון בשורה של נושאים חשובים הנוגעים לביטחון הציבור והתמודדות עם אירועי חירום. בין הנושאים

לידיעה המלאה »
דילוג לתוכן